İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon yöntemi kalıcı epilasyon yöntemleri arasında uygulanan en eski yöntemdir. İstenmeyen tüylerde; alexandrite, diod ütüleme lazer, n-yağ ve foto epilasyon yöntemlerin uygulanamayacağı rengi çok açık olan tüylerde, ince tüylerde, açık ve sarı tonuna yakın ve beyaz tonlardaki kıllar da  başarılı olduğundan bir yöntemdir.

İğne ile epilasyon yöntemi; kişiye özel iğne ile kıl köküne kadar gidilerek kıl köküne zayıf akım uygulanması ile kıl kökünü tahrip etmesi esasına dayanır. Burada tek dikkat edilmesi gereken nokta iğneli epilasyon uygulamaları hijyenik ortamlarda, deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.


İğneli Epilasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli Epilasyona başlanmadan önce muhakkak epilasyon uygulanacak bölge iyice temizlenmelidir.  Su ile bol bol yıkanmalı ve alkol ile silinmelidir. Sonrasında kişiye özel iğne ile epilasyon uygulaması yapılır. İğneli epilasyondan sonra yaklaşık 3 gün güneşle birebir temas edilmemeli ve sıcak su ile keselenip banyo yapılmamalıdır. Yine yaklaşık 1 gün cilde parfüm, pudra veya krem gibi gözenekleri tıkayıcı kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır.