Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer dalga boyları lazer epilasyonda tedavi seçeneklerinin kullanımını belirler.  Türk insanının çok koyu olmayan ten rengi ve koyu renk kıl yapısı 755 nm dalga boyunda Alexandrite lazer epilasyon kullanımını ön plana çıkartır. Kullanım istatistikleri incelendiğinde Alexandrite lazer epilasyon cihazları FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onayı taşıması ve gelişmiş soğutma sistemlerine sahip olmaları açısından diğer yöntemlere göre oldukça güçlüdür. Ayrıca; kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve özel bakım gerektirmemesi üstün özellikleridir.
Alexandrite sistemli cihazlar  gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde  etkili ve güvenli doz seçilebilir, hava soğutma sistemi ile acısız ve konforlu epilasyonu sağlar ki bu yüzden  EPİLASYON Lazeri ödülünü almıştır.